HAKKIMIZDA

Türk-Amerikan Derneği (TAD), 1951 yılında Türkiye ve A.B.D arasında ikili anlaşma neticesinde kurulmuş, Cinnah Caddesi No:20, Kavaklıdere-Ankara adresinde yerleşik kendi binasında faaliyetlerini sürdürmekte olan, köklü ve prestijli bir sivil toplum örgütüdür.

TAD, kuruluşundan bu yana, pek çoğu gelişim yıllarında kursa kaydolan ve şimdi ülkemizin devlet, iş ve kültür alanlarında birer lider haline gelen on binlerce Türk vatandaşı için yüksek kaliteli İngilizce dil eğitimi ve kültür programları sunmuş, kaliteli İngilizce eğitim programları sunan diğer kurumları da desteklemiştir. 

TAD Preschool 1951 yılından bu yana dil eğitimi konusunda önemli başarılara imza atmış, Türk Amerikan Derneği’nin  eğitim dili İngilizce olan, okul öncesi eğitim kurumudur. Misyonu okul öncesi dönemdeki çocukların, İngilizceyi aktif olarak kullanabilmelerini, kendilerini ifade edebilmelerini ve iletişim kurmalarını sağlamaktır.

Çocukların İngilizce eğitimi alırken, doğru bir yaşam enerjisine sahip olabilmesi için ihtiyacı olan güven, özgüven, sevgi ve merhamet duygularını da atlamayan TAD Preschool, sosyalleşme, paylaşma, saygı duyma, sorumluluk alabilme, nezaket ve görgü kurallarını uygulayabilme, diksiyon, duruş gibi daha birçok konuda da özel çalışmalar yaparak, TAD Preschool Eğitim Programını gelişmiştir.
TAD Anaokullarında çocuklarımız, günün tamamında tek bir sınıf ortamında kalmak yerine, atölyeden atölyeye gezerek, oynayarak eğlenerek öğrenmekte ve yeni ufuklar edinmektedir.

 Türk-Amerikan Derneği (TAD) hakkında daha fazla bilgi için,

www.taa-ankara.org.tr

 

0216 483 58 23
Bahcelievler Mahallesi,Barış Sokak, No: 31 Pendik / İSTANBUL