DİL (TÜRKÇE VE İNGİLİZCE ATÖLYESİ

Güne en güzel başlama yöntemi olan “circle time” aktivitesi ile çocuk arkadaşları ile güne merhaba der. Onlarla yaşadığı deneyimleri paylaşır, günün konusunu öğrenir, şarkı söyler ve kitap okur. Ayrıca oyunlar oynar, okuma yazmaya hazırlık çalışmaları yapar, kimi zamansa kendi kitabını kendisi oluşturur, kendi hikâyesini yazar. Çocuğun yaratıcılığından problem çözme yeteneğine kadar birçok alanda destek sağlayan bu atölyede çocuk eğlenceli olduğu kadar da eğitici vakit geçirir.

Yabancı dil öğreniminde en iyi öğrenci grubu olan okul öncesi öğrencilerimizin yaşlarıyla doğru orantılı olan dil becerilerini geliştirebilmek için Milli Eğitim Bakanlğı Okul Öncesi İngilizce Eğitim Programı, Avrupa Ortak Dil Kriterleri (Common European Framework of Reference) uyarınca uygulanarak, öğrencilerimizin İngilizceyi yaşadığı ve edindiği bir ortamı sunulmaktadır. TAD Preschool İngilizce atölyelerinde, öğretmen konuşma süresi minimuma indirilirken, öğrenci konuşma süresi maksimuma çıkarılır. 

Okulumuzda İngilizce derslerinin dışında; gün boyu Natural Learning Of English programı uygulanmaktadır. Natural Learning Of English programında İngilizce öğrenme sisteminin temelini, tüm duyularımızı kullanarak, yaşayarak, eğlenerek öğrenme oluşturmaktadır. İngilizcenin sadece konuşarak değil, günlük hayatlarının içinde duyarak, sınıf içi-dışı oynayarak, şarkılar söyleyerek, okul içinde devamlı çalınan İngilizce şarkıları dinleyerek de sürekliliği artar.

İngilizce programımız, yaş gruplarına uygun olarak Türkçe ders programlarımızla bağlantılı olarak hazırlanmıştır. Programımız etkinlik ağırlıklı olup çocukların günlük hayatta kullanabilecekleri basit İngilizce kelimelerin ve cümlelerin onların anlayabileceği şekilde oyun yoluyla öğretilmesine yöneliktir. İngilizce saatlerinde öğrencilerin farklı öğrenme şekillerine sahip olduklarından hareketle oyun, müzik, sanat, drama, spor gibi değişik etkinlikler kullanılarak farklı teknikleri ile her öğrenciye ulaşmak hedeflenmektedir.  İngilizce öğretimi; resimli kartlar, drama çalışmaları, video, bilgisayar desteği ile interaktif olarak eğlenceli bir şekilde gerçekleşmektedir. Amacımız; çocuklarımıza İngilizceyi öğretirken, onların önce kendi anadilleriyle başarılı bir şekilde duygu veya ihtiyaçları doğrultusunda kendilerini ifade edebilmelerini, bunla birlikte yeni bir dili de benimsemelerine ve kullanmaya başlamalarına yardımcı olmaktır.

 

Konuşturan bir İngilizce eğitimini hedefleyen TAD Preschool, İngilizce Atölyesine çok önem vermektedir. Bu atölyelerde öğrencilerimize gramer gibi İngilizcenin yapısal özelliklerini öğretme veya ezberletme değil, öğrencilerin aktif ve akıcı bir şekilde İngilizceyi iletişim dili olarak kullanabilmelerini sağlamayı amaçlamaktayız.

 

 

0216 483 58 23
Bahcelievler Mahallesi,Barış Sokak, No: 31 Pendik / İSTANBUL